iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigil pole ülevaadet maksuvabastusest ilma jäänud pensionäridest

Riigil pole ülevaadet maksuvabastusest ilma jäänud pensionäridest

Rubriik: Päevaleht

Tuuli Jõesaar ja Tiina Rekand kirjutavad Eesti Päevalehes, et Eesti Päevaleht kirjutas eile, et üle 36 000 mittetöötava vanaduspensionäri ei ole riigilt saanud tulumaksuvabastust, mida neil on õigus saada. Kui võtta arvutuste aluseks Eesti keskmine pension, siis on riik neile eelmise aasta eest võlgu küm­me miljonit eurot. Kui Eesti Päevalehe artikkel põhjustas pensioniametite kohalikes esindustes tõelise tormi, siis sotsiaalminister Hanno Pevkur eitab probleemi.

Samal ajal aga ei ole ei ministritel, pensioniametil ega maksuametil andmeid selle kohta, miks pole 36 000 pensionäri taotlenud neile õigusega kuuluvat tulumaksuvabastust.

Alles eile hilisõhtul möönis rahandusministeerium, et tekkinud olukord vajab uurimist.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/596208Loe ka Õhtulehest: http://www.ohtuleht.ee/422615

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus