iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikohtu esimees: parkimistrahve võivad erafirmad edaspidigi koguda

Riigikohtu esimees: parkimistrahve võivad erafirmad edaspidigi koguda

Rubriik: Päevaleht

Holger Roonemaa kirjutab Eesti Päevalehes, et Riigikohus keelas erafirmadel trahve sisse nõuda, kuid otsus ei puuduta viivistasusid.

Kuigi pärast Riigikohtu otsust, millega võeti eraettevõttelt õigus nõuda sõidujänestelt trahvi, kerkisid ka spekulatsioonid, et samamoodi võib minna parkimistrahvide tegemisega, võib Riigikohtu esimehe Märt Raski eilsest esinemisest Riigikogus järeldada, et nii ei lähe. Riigikogu ees oma iga-aastase ettekande pidanud Rask peatus põgusalt ka kuu aja tagusel pretsedendi loonud otsusel, öeldes, et kuna süüküsimuse lahendamise ja karistuse määramise puhul on tegemist riigi tuumikfunktsiooniga, siis saab seda teha ainult avalik sektor. “Teiseks pean vajalikuks seadusandja tähelepanu juhtida sellele, et meie niigi karistusõiguslike normidega ülesanktsioneeritud õigussüsteemis ei pea reisijateveo lepingut rikkuvaid isikuid, kelleks piletita reisijad kaheldamatult on, ilmtingimata väärteokorras karistama, vaid neile on võimalik kohaldada tsiviilõiguslikke sanktsioone,” lausus Rask ning lisas, et näiteks parkimistrahvi asendamisel viivistasuga langesid ära nii väärteomenetluse kui ka põhiseaduslikkuse probleemid. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/432193 Loe ka MaksuMaksjast: Martin Huberg.

Hiie Marrandi. „Parkimistasu ja viivistasu – sigakoer Eesti maksumaastikul“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus