iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikogulased kuludokumentidest vabastav eelnõu läbis ludinal esimese lugemise

Riigikogulased kuludokumentidest vabastav eelnõu läbis ludinal esimese lugemise

Rubriik: Päevaleht

Aivar Pau kirjutab Eesti Päevaleht Online`is, et Riigikogu liikmed kuludokumentide esitamisest vabastav seadusemuudatus läbis täna ühegi takistuseta esimese lugemise.Nimelt ei soovinud ükski riigikogu liige esitada eelnõud tutvustanud Kristiina Ojulandile ja Väino Lindele küsimusi ega algatada läbirääkimisi. Hääletamist eelnõude esimesel lugemisel ei toimu.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde selgitas parlamendi ees esinedes, et kehtiv süsteem, kus riigikogu liikmele hüvitatakse tööga seotud kulutused 30 protsendi ulatuses tema palgast vaid kuludokumentide esitamisel, on kahtlematult tekitanud palju poleemikat ja avalikku tähelepanu. "Eelnõu algatajate hinnangul tuleb aga korda muuta, kuna keerukas kuludokumentide esitamise süsteem ja hilisemad tõlgendamised on diskrediteerinud mitte üksnes üksikuid parlamendiliikmeid vaid riigikogu kui institutsiooni tervikuna," ütles Linde.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/388551 Loe samal teemal ka Postimehest: „Uus kuluhüvitiste kord parlamendis küsimusi ei tekitanud“: http://www.postimees.ee/050607/esileht/siseuudised/264637.php Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus