iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigikogu liikmed tõstavad ikkagi oma esindustasu

Riigikogu liikmed tõstavad ikkagi oma esindustasu

Rubriik: Päevaleht

Mirko Ojakivi kirjutab Eesti Päevalehes, et Riigikogu loobus kavast, mille järgi ei peaks saadikud esindustasude jaoks tõendavaid kuludokumente esitama, ning tuli õiguskantslerile vastu veel mitme paragrahvi muutmisega, mis olid põhiseadusega vastuolus. Kuid riigikogu liikme staatuse seadus võib siiski saada õiguskantsleri ja ka presidendi kriitika osaliseks.

Nii näiteks plaanib parlament, hoolimata õiguskantsler Allar Jõksi märkustest, tõsta aastas väljamakstava esindustasu määra. Praegu on riigikogu liikmel õigus esindustasu kasutada 11 kuul aastas. Kui uus seadus vastu võetakse, kaotaks riigikogu plaanilise puhkuse, mis võimaldaks riigikogu kantseleil maksta saadikutele esindustasu kogu aasta vältel.

Eelmisel nädalal parlamendile saadetud kirjas teatas Jõks, et riigikogu liikme tasu ning piiranguid tohib muuta riigikogu järgmise koosseisu kohta. Samas plaanib parlament maksta saadikutele juba jooksval aastal ligi 13 000-kroonist täiendavat esindustasu. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/389484 Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus