iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Riigikogu kiitis üleüldise hinnatõusu kindlalt heaks

Riigikogu kiitis üleüldise hinnatõusu kindlalt heaks

Rubriik: Päevaleht

Kärt Anvelt kirjutab Päevalehes, et vastu võetud nega­tiivne lisaeelarve toob kaasa kütuse-, toidu- ja teenuste hinna tõusu. Hindade tõusu põhjustavad 55 poolthäälega riigikogus heaks kiidetud lisaeelarvega seotud seadusemuudatused, mis kergitavad käibemaksu ja kütuseaktsiisi. Eelnõu poolt hääletasid Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning rohelised. Just viimati nimetatud nõudsid aktsiisi tõusu rohkem, kui alul plaanitud 5%.

Otsuse kohaselt tõuseb käibemaks 1.

juulil kaks protsenti – senise 18 asemel 20-ni. Bensiini aktsiisimäär tõuseb 10,8 protsenti ja diislikütusel 12 protsenti. Eriotstarbelise diislikütuse ja kerge kütteõli aktsiisimäär tõuseb samuti kümme protsenti. Maagaasihind kerkib kodutarbijale umbes 3,7 protsenti.

Neste Eesti jaemüügijuht Ivar Kohv tunnistas, et loomulikult tähendab kütuseaktsiisi tõus tarbijale kütusehinna tõusu. Kohvi sõnul peab paika ka riigikogu liikmete välja arvutatud suurusjärk, et ühele liitrile lisandub 70 senti.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/471692

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus