Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Riigikogu jagab taas 200 miljonit katuseraha

Riigikogu jagab taas 200 miljonit katuseraha

Rubriik: Päevaleht

Anneli Ammas kirjutab Eesti Päevalehes, et tänavuse lisaeelarve valitsuse reservfondi reale on peidetud 200 miljonit krooni, mida rahvasaadikutel on lubatud jagada vaikiva kokkuleppe järgi oma valijate meeleheaks.

Nn katuseraha on riigikogu sisuliselt riigieelarve sees kogu aeg jaganud, teist aastat on see kokkulepitult 200 miljonit krooni. Opositsiooni soovide täitmiseks läheb sellest 50 miljonit ning koalitsioonisaadikutele 150 miljonit krooni. “Pole väga õige, et see summa on peidetud lisaeelarvesse,” ütles Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni aseesimees Andres Herkel. “Protsess peab olema avalikkusele mõistetav.” Herkeli sõnul on fraktsioonide sisemise töö korraldus, kuidas tehakse ettepanekuid.

Esialgu nimetas ta oma võimaliku ettepanekuna soovi toetada AS-i Kultuurileht. Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus ütles, et nende fraktsioon ei ole veel oma liikmete ettepanekuid arutanud. “Kindlasti on ka meil inimesi, kes on oma piirkonnas ettepanekuid kogunud, kuid ei saa olla kindel, et kõiki neid arvestatakse,” ütles ta. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/405390