iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigiametniku leidlik vale peletas märatsejad

Riigiametniku leidlik vale peletas märatsejad

Rubriik: Eesti Ekspress

Tarmo Vahter ja Argo Ideon kirjutavad Eesti Ekspressis, et pronksiöö vargad jäid ilmselt uskuma, et Maksu- ja Tolliameti on vallutanud konkureeriv ja suurem kurjategijate jõuk.

Kell 22.35 ööl vastu 27. aprilli sai Maksu- ja Tolliameti (MTA) peadirektor Enriko Aav teate Endla 15 maja ründamisest. Kesklinnas elav Aav kiirustas sündmuskohale. Maja esimese korruse aknad olid kildudes, ka videovalve kaamerad olid puruks pekstud.

Keegi oli kangutanud MTA välisukse kõrvalt riigiasutuse sildi, mis jäigi kadunuks. Võib-olla viis rüüstaja selle trofeena koju. Majast leidis Aav eest ühe inimese – hirmunud turvatöötaja, kahe lapse ema. Peagi liitus Aavaga tema asetäitja Margus Noormaa.

Kell võis olla südaöö paiku, kui algas rüüstamiste teine laine. MTA välisuks pidas vastu, kuid selle tugevdatud klaasis haigutas juba auk. Nooruki väljanägemisega kaak pistis oma pea avast sisse ja hakkas selle ümbert kiviga auku suuremaks taguma. MTA juhid kaalusid kiiruga, mida teha.

Kas rebida pätt tekkinud august sisse ja kütta tal pimedas majas kere kuumaks? Aga kuidas käitub joovastuses rahvamass tänaval? Kui nähakse, et üks pääses uksest sisse, siis ronivad teised järele. See plaan ei kõlvanud.

“Kuhu sa tikud?” nõudis Noormaa vene keeles. “Siin on arvutid!” seletas pätt. “Meie omad on juba siin sees. Siit on juba kõik võetud.

Saad aru?!” Imelikul kombel see mõjus. Sissetungija tõmbas pea klaasi vahelt tagasi ning kadunud ta oligi. Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/viewdoc/76558A7DBF34B22EC2257399005DDE10

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus