iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigi uus prognoos analüüsib tulude langust poolikult

Riigi uus prognoos analüüsib tulude langust poolikult

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et rahandusminister tegi teatavaks järgmise aas­ta viie miljardi kroonise defit­siidi.

Rahandusminister Ivari Padar tut­vustas eile riigi uut majandusprognoosi, mille järgi tõmbub Eesti majandus järgmisel aastal kokku tervelt 3,5 protsenti. Rahandusministeeriumi makromajanduspoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik tunnistas Päevalehele, et analüüsimata on jäetud võimalikud muutused praegu riigieelarvesse kavandatud mittemaksuliste tulude laekumisega. Nimelt saab riik igal aastal raha peale maksude ka näiteks vara müügist. Aga juba sel aastal pole riigil õnnestunud kinnisvaraturu kokkukukkumise tagajärjel müüa suurt hulka eelarve turgutamiseks müüki paisatud kinnisvara ja sarnaselt muude ekspertidega ennustab rahandusministeeriumgi kinnisvaraturu jätkuvat allakäiku.

„Tõepoolest ei ole me selles prognoosis järgmise aasta vara müüki üle käinud,” ütles Säälik, lisades, et see seisab koostöös teiste ministeeriumidega alles ees. Järgmise aasta eelarves loodetakse vara müügist teenida terve miljard. „Negatiivne risk, et objekte ei suudeta maha müüa, on tõesti suur. Aga meid võivad välja aidata käesoleval aastal müümata jäänud objektid,” arvas ta.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/450239 Loe ka Äripäevast: Lemmi Kann. „Ivari Padar kärpis eelarveväljavaateid“: http://www.aripaev.ee/4149/uud_uudidx_414908.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Ei tahaks küünlaid asjata põletada“: http://www.aripaev.ee/4149/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus