iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riia lähedal avati liiklusele Kekava ümbersõit

Riia lähedal avati liiklusele Kekava ümbersõit

Rubriik: ERR

Riia lähedal Via Baltical avati liikluseks Kekava ümbersõit. Tegu on esimese nii suure PPP ehk avaliku ja erasektori koostööprojektiga Balti riikides. Läti plaanib seda mudelit kasutada suuremateks tee-ehituse investeeringuteks ka tulevikus.

17 kilomeetri pikkuse Kekava ümbersõidu kavandamiseks ja tegemiseks kulus 17 aastat. Väga pikk aeg, aga PPP ehk avaliku ja erasektori koostööprojektid võtavadki aega, pealegi on see Balti riikide jaoks esimene selline kogemus.

Lõpuks ometi pääseb Kekava ja teiste Riia-lähedaste elamurajoonide rahvas katkematust mürarikkast transiidivoost ja Läti pealinna lähedane liiklus muutub pisutki kiiremaks. Tegu on Läti esimese kiirteega, kus suvel saab sõita 120 km/h.

"Riigieelarves ei jätku raha suurte taristuprojektide investeeringuteks. Selles olukorras peame otsima alternatiivseid rahastusallikaid. Avaliku ja erasektori koostöömudel ongi see allikas," ütles Läti Riigiteede juhatuse esimees Martinš Lazdovskis.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609132199/riia-lahedal-avati-liiklusele-kekava-umbersoit

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus