iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ravimite käibemaks, järjekordne tööõnnetus

Ravimite käibemaks, järjekordne tööõnnetus

Rubriik: Päevaleht

Kaidi Sarv, apteekrite liidu peaproviisor, kirjutab Eesti Päevalehe arvamusküljel, et jälle räägitakse ravimite käibemaksumäära tõstmisest. Suvel levisid kuuldused, et 9%-ni, nüüd juba 18%-ni. 13% tõusu polegi nii vähe.

Pealegi on maksulaekumise lootus täiesti olemas, sest ravimeid vajatakse iga riigikorra ajal ja iga hinnaga. Huvitaval kombel tuleb halb alati kuskilt mujalt.

Meie otsustajad teevad iseenese tarkusest ainult head tegevaid otsuseid. Ebameeldivusteks sunnivad neid teised. Nii on ka käibemaksuga. Kui seitse aastat tagasi kehtestati ravimitele 5% käibemaks, oli ettekäändeks käibemaksuseaduse ühtlustamine Euroopa Liidus käibemaksuga maksustamist reguleerivate direktiividega, sest Eesti liitus Euroopa Liiduga.

Liitumise ihaluses lepiti nurisedes suurenevate ravimikulutustega ning riik rõõmustas neile nagu muuseas laekuva 150 lisamiljoni üle. Tegelikult muidugi direktiiv ravimite osas ettekirjutusi ei teinud, aga 5% käibemaks jäi neile püsima. Eelmisel aastal müüsid apteegid ravimeid ligi kolme miljardi krooni eest (Tallinna kaubamaja umbes poole aasta käive). Juba ammu räägitakse apteekritele, et nad töötavad eba-efektiivselt ning käibemahtu tuleb tõsta.

Sotsiaalministeerium tegi arvutused ning tunnistas ebarentaabliks alla kaheksamiljonilise aastakäibega apteegid. Seega on kaks kolmandikku apteekidest, sealhulgas kõik maa-apteegid, tunnistatud kahjumiga töötavaks. Ainus võimalus olukorda parandada oleks ravimite kasutamist oluliselt suurendada või ravimikasutajaid kuskilt juurde tuua. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/441266Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus