iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Rask: maksuamet kahtlustab ilmaasjata

Rask: maksuamet kahtlustab ilmaasjata

Rubriik: Päevaleht

Aivar Pau kirjutab Eesti Päevaleht Online`is, et Riigikohtu esimees Märt Rask ei jaga Maksu- ja Tolliameti kahtlusi, nagu rikuks kohtu nõunikuna töötava Lasse Lehise muu ühiskondlik tegevus ja üldine elukorraldus Riigikohtu sõltumatust.

Märt Raski sõnul on maksumaksjate liidu esimehe, maksuteadlaste seltsi juhatuse liikme ja teisi ameteid pidav Lasse Lehis kirjalikult kinnitanud, et ta ei ole Riigikohtus töötamise aja jooksul tegelenud ega tegele ka edaspidi õigusabi osutamisega või maksualase nõustamisega. "Teie kirjas esitatud asjaolude kontrollimise tulemused ei anna alust kahelda Lasse Lehise selgitustes. Leian, et Lasse Lehise aktiivne ühiskondlik tegevus ei ole mõjutanud Riigikohtu halduskolleegiumi sõltumatust õiguse mõistmisel," teatas Rask vastuseks Maksu- ja Tolliameti pöördumisele. Maksu- ja Tolliamet pöördus aprillis Märt Raski poole kirjaga, milles heitis muu hulgas Lasse Lehisele ette, et too puutub kokku mitmete inimestega, kes esindavad kohtuvaidlustes Maksu- ja Tolliameti vastaseid.

Maksuamet leidis, et Lasse Lehise töötamine samaaegselt maksumaksjate liidu juhina ja Riigikohtu halduskolleegiumi nõunikuna seab ohtu riigikohtu lahendite aktsepteeritavuse ühiskonnas. Maksumaksjate liit pidas Maksu- ja Tolliameti sellist kirja niivõrd solvavaks, et viskas Maksu- ja Tolliameti juhi Enriko Aava oma nõukojast välja. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/393190

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus