iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahvaliit ajas Reiljani lehmapeerumaksu Reformi kraesse

Rahvaliit ajas Reiljani lehmapeerumaksu Reformi kraesse

Rubriik: Päevaleht

Ulvar Käärt ja Raimo Poom kirjutavad Eesti Päevalehes, et “lehmametaani” maksustas omal ajal Rahvaliit ise, lootes nii koguda 5,5 miljonit krooni.

Riigikogu keskkonnakomisjon võttis eile keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ettepanekul kiiresti menetlusse seaduseparanduse, mis vabastaks loomapidajad absurdsest nõudest tasuda lehmade eritatava metaangaasi pealt saastemaksu. Eile teatas Rahvaliidu kontor, et nende esimees Jaanus Marrandi nõuab Tamkivilt aru, miks on selline seis tekkinud ja kas loomapidajate poolt juba makstud maks ka tagastatakse. Nimelt hakkas eelmise aasta lõpust kehtima keskkonnatasude vähe tuntud seadusepunkt, mille järgi peaksid talunikud karjaloomade kõhutuules leiduva metaani pealt riigikassasse maksu maksma. Esimesed maksuteatised on talunikele ja ettevõtjatele juba esitatud.

Metaani maksustamise taga peitub paljude teadlaste hinnang, et see gaas on üks kliima soojenemise peasüüdlasi. Maaettevõtjate nimel Rahvaliidu väljendatud üüratus pahameeles jäi aga märkamata, et Tamkivi juba üritab isegi Euroopa Liidus erakordselt eesrindlikku maksu muuta. Peale selle jäi tähelepanuta, et praegu kehtiva keskkonnatasude seaduse eelnõu esitas mõni aasta tagasi riigikogule tolleaegne keskkonnaminister ja Rahvaliidu juht Villu Reiljan. Nimelt temal oli seega viimati võimalus probleem kaotada, kuid millegipärast ei pidanud Reiljan seda siis oluliseks.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/428195 Vt ka Hillar Metsa karikatuuri: http://www.epl.ee/arvamus/428198

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus