iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Rahandusministeerium kaalub vanade autode Eestisse toomise takistamist

Rahandusministeerium kaalub vanade autode Eestisse toomise takistamist

Rubriik: ERR

Rahandusministeeriumi hinnangul võiks kooskõlastusringil oleva automaksu eelnõust maha võtta punkti, millega vanade autode esmaregistreerimise tasu langeb auto vanuse kasvades. See tähendaks, et vanade autode Eestisse toomine muutuks paljudel juhtudel ebamõistlikuks.

Rahandusministeeriumis oli esialgu plaan vanemate ja suurema keskkonnaheitega sõidukite Eestisse toomist takistada keskkonda puudutavate õigusaktidega, kuid praegu tundub, et see nii ei lähe, ütles rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi Arp Müllerile saates "Reporteritund".

"Võib-olla peame seda automaksuga adresseerima. See võib tähendada, et registreerimistasul vanusekomponent kaob ära, mis omakorda viib selleni, et mõnikord vanema auto puhul võib registreerimistasu olla väga suur võrreldes auto enda väärtusega. Aga ta vähemalt aitaks meid sellest nurgast, et need vanad autod, mida kuskil mujal Euroopas enam keegi ei taha, ei saaks odavalt Eestisse registreeritud," lisas Liivamägi.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609142996/rahandusministeerium-kaalub-vanade-autode-eestisse-toomise-takistamist

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus