iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Raha seljatas meie kultuuri

Raha seljatas meie kultuuri

Rubriik: Õhtuleht

Peeter Rebane kirjutab SL Õhtulehes kontserdipiletite käibemaksust.

Nii nad tapsidki meie kultuuri, kui kultuuriürituste käibemaksu tõstmisest rääkides parafraseerida tuntud väljendit. Ehkki riigieelarve arutelu jätkub riigikogus, on selge, et otsus tõsta kultuuriürituste käibemaks 18 protsendile on põhimõtteliselt tehtud. On ju peaministripartei juba pikka aega võidelnud igasuguste käibemaksuerisuste kaotamise poolt ja sealhulgas ka kultuurist osa saamise soodustamise vastu. 2009.

aasta riigieelarve kokkusaamise käigus "langesid" ka sotsid – veel poolteist aastat tagasi riigikogu valimistel oli "Kultuuriüritustele viieprotsendiline käibemaks!" nende üheks oluliseks valimisloosungiks. Eelarvevaidluste ajal jäi kultuuriinimeste hääl võrreldes ettevõtjatega ilmselgelt nõrgaks. Kui ettevõtjad suutsid end pärast esimesi teateid gaasi-, kütuse-, alkoholi- vms aktsiisi tõstmisest kohe mobiliseerida, tehes valitsusliikmete tagatubades tõhusat lobitööd, siis üksikute kultuuriinimeste hääl jäi suuresti hüüdjaks hääleks kõrbes. Ärimehi kuulati, kuid kultuuriinimesi mitte – just nii seljataski raha kultuuri.

On ju omajagu koomiline, et käibemaksu tõstmist põhjendab valitsus oma seletuskirjas ametlikult: "5% soodusmääraga ettevõtted on üldjuhul kõik kasumlikud äriettevõtted." Nagu soodustusi saavad ravimifirmad poleks üle maailma tuntud kui ühed kasumlikumad? Ka turismi- või meediaettevõtlus on ikka kasumlikud. Kes veel kui Reformierakond peaks aru saama, et ükski kahjumlik tegevus ei ole jätkusuutlik. Küsimus on riiklikes prioriteetides ning lühidalt kokku võttes näitab see, et praeguse valitsuse prioriteet pole mitte kultuur, vaid raha.

Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=298551

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus