iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Poliitiliselt korrektselt on raske sündimust suurendada

Poliitiliselt korrektselt on raske sündimust suurendada

Rubriik: Päevaleht

Villu Zirnask kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et suurem on sündimus seal, kus kapitaliturg – mille kaudu saaks vanaduspäeviks säästa – sisuliselt puudub ja lapsed on ainus viis oma ressursse tulevikku üle kanda.

Mõte, et sündimust saaks suurendada, kui võtta inimestelt lootus saada pensioni, pole uus, aga seda kaldutakse pidama poliitiliselt ebakorrektseks. Nii pole Euroopa riigid hakanud selle järgi oma pensioni- ja maksusüsteemi ümber korraldama – näiteks pannes pensioni või maksude suuruse märgatavasse sõltuvusse laste arvust. Itaalia majandusteadlaste Vincenzo Galasso, Roberta Gatti ja Paola Profeta riikide võrdlusel põhinev analüüs aga näitab, et selle põhimõtte rakendamine võiks mõjuda hästi. Nimelt näitab analüüs, et võimsama pensionisüsteemiga kaasneb üldiselt ka väiksem sündimus.

Kõige suurem on sündimus aga maades, kus kapitaliturgu, mille kaudu saaks tulevikuks säästa, pole sisuliselt olemas – lapsed on seal enam-vähem ainus viis, mille kaudu oma ressursse tulevikku üle kanda. Galasso, Gatti ja Profeta nõustuvad varasemate uuringute järeldustega, mille väitel umbes pooltes arenenud riikides aja jooksul aset leidnud sündimuse vähenemist saab seletada pensionisüsteemi kasvuga. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/445760

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus