iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pensionite reform jätkub

Pensionite reform jätkub

Rubriik: Õhtuleht

Sotsiaalminister Maret Maripuu kirjutab SL Õhtulehes pensionireformist.

Kuna praeguse riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel arvutatav pension on majanduskasvuga võrreldes väike, tuleb meil pensionite indekseerimise süsteem üle vaadata ja teha sõltuvamaks sotsiaalmaksust. Samuti vajab muutmist aastakoefitsiendi arvutamise kord, sest praeguse korra järgi saavad täistööajaga palga alammääraga töötavad isikud küll tulevaseks pensioniarvestuseks igal aastal 1 aasta pensioniõiguslikku staaži, aga aastakoefitsient on neil vaid ligikaudu 0,35. See pole väär mitte ainult majanduslikult, vaid ka moraalselt – ega minagi ei saa aru, kuidas tublilt töötanud inimene, kelle palk on olnud väike, saab kirja ainult mõne kuu töötatud aastast! Ent kümme aastat tagasi alguse saanud pensionireformi käigus leiti, et olukord, kus pensioni suurus sõltub vaid tööl oldud ajast ja mitte teenitud töötasult makstud sotsiaalmaksu suurusest, on ebaõiglane.

Arvan siiski, et nüüd oleks aeg selle teema juurde tagasi tulla ja võib-olla otsustada teisiti. Siiski kehtib ka täna põhimõte, et kuna riiklik pension on ka praegu solidaarsuspõhimõtetele tuginev sotsiaalkindlustushüvitis, siis on pensioni üheks osaks kõigile võrdne baasosa. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=233197&q

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus