iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pensionifondid ootavad liitujaid poole ööni

Pensionifondid ootavad liitujaid poole ööni

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et homme kukub kogumispensioniga liitumise tähtaeg 1971–1973 sündinutel.

Kolmapäeval on mitmed pangakontorid sel puhul ka kauem avatud, et pakkuda viimasel hetkel otsustajatele veel liitumisvõimalust. Kohustuslik kogumispension ehk II sammas võimaldab liitunul teenida tulevikus oma viimasest palgast umbes 40%. Seejuures paneb riik omalt poolt raha fondi kaks korda rohkem kui tulevane pensionär ise, vastavalt kaks ja neli protsenti palgast. Et vältida kogutud osa hävimist inflatsiooni surve all, investeeritakse säästud eri fondidesse.

Siin ongi liitujal oluline valikukoht, kus tuleb määrata oma investeeringu jaoks riskiaste. Et fondid paigutuvad kolmeks sõltuvalt oma portfellis sisalduvate võlakirjade ja aktsiate osakaalust, tuleb liitujal teha valik vastavalt oma oodatavale tootlusele ja riskivalmidusele. Kuivõrd aeg tasandab suuremad lühiajalised turukõikumised, soovitatakse noorematel kogujatel enamjaolt “äkilisemaid” fonde, eakamatele seevastu suurema võlakirjade sisaldusega portfelle. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=405829Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus