iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pensionifondi osakute väljalaskmistasu võib uuest aastast tõusta

Pensionifondi osakute väljalaskmistasu võib uuest aastast tõusta

Rubriik: Päevaleht

Pensionifondi osakute väljalaskmistasu kolmeprotsendine piir kaob uuest aastast, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pensionifondide valitsemistasule ja osakute tagasivõtmistasule sätestatud piirmäärad ei kao kuskile, teatab rahandusministeerium. Seejuures on üldjuhul kõikide kohustuslike pensionifondide väljalasketasud väiksemad kui seadusega sätestatud piirmäär, jäädes 1–2% vahele. Valitsemistasu piirmäär on kaks protsenti (konservatiivsetel pensionifondidel 1,5 protsenti) ja tagasivõtmistasu piirmäär üks protsent. Fondihaldurite põhiliseks tuluallikaks on aga just valitsemistasu määrad, kuna neid võetakse igal aastal kogu pensionifondide mahu pealt.

“Kogumispensioni süsteem ei ole vabatahtlik skeem, mistõttu mitmetel juhtudel võib olla põhjendatud riigipoolsete piirangute seadmine süsteemiga liitunute kaitseks,” selgitas rahandusminister Aivar Sõerd. “Seepärast tulebki kogumispensioni osakute väljalasketasud ja regulatsioon üle vaadata. ” Eelmisel aastal oli fondivalitsejate kogutulu kohustuslikust kogumispensionist umbkaudu 81 miljonit krooni, millest ainult 26 miljonit moodustasid tulud väljalasketasudelt. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/357468Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus