iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionide maksmiseks napib raha järgmised 25 aastat

Pensionide maksmiseks napib raha järgmised 25 aastat

Rubriik: Päevaleht

Agnes Ojala kirjutab Eesti Päevalehes, et riiklikku pensionikindlustust vaevab igal aastal rahapuudus, sest kogutud sotsiaalmaksust ei piisa kõikide pensionide väljamaksmiseks. Kui mullu jäi puudu 1 miljard krooni, siis tänavuse prognoosi järgi jääb puudu juba hiiglaslik 2,8 miljardit krooni, hoolimata teise samba kogumispensioni paariks aastaks kalevi alla lükkamisest.

Probleemi juured on aastas 2004, kui teise samba süsteem käivitati. Mullusügisese rahandusministeeriumi prognoosi järgi kummitab Eesti pensionikindlustust rahapuudus veel 25 aastat – kuni aastani 2034! Ühtegi konkreetset lahendust sotsiaalsüsteemi turgutamiseks ei oska pakkuda ei ametnikud ega poliitikud.

Rahandusministeerium vaatab esmajärjekorras riigi reservide poole, kust on tänavu haugatud juba 1,55 miljardit krooni. Sotsiaalministeeriumis peetakse plaane pensioniea tõstmise või eripensionite vähendamise üle, kuid ühtegi täpsemat ideed pole. Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor rõõmustab selle üle, et riik katkestas tänavu nelja protsendi kandmise teise pensionisambasse, mis suurendas pensionisüsteemi rahapuudust. Enne 25 aastat tasakaalu Nestor ei looda.

Opositsioonilisse Keskerakonda kuuluv majandusekspert Heido Vitsur usub, et praegust sotsiaalsüsteemi pole võimalik jätkata. Ühtki lahendust ta kohe pakkuda ei oska. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/470054

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus