iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Pension: töökoha kaotus seiskab teise samba maksed

Pension: töökoha kaotus seiskab teise samba maksed

Rubriik: Päevaleht

Agne Narusk küsibEesti Päevalehes, et miks on nii, et koondamishüvitiselt ja hüvitiselt, mida makstakse inimesele siis, kui tööandja pankrotistub, läheb pensioni II samba makse maha, kuid töötuskindlustushüvitiselt või töötutoetuselt enam mitte?

Rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna nõunik Kertu Fedotov: Pensioniõiguse üldine loogika põhineb aktiivse tulu saamisel ehk kui inimene töötab ja panustab süsteemi, siis tekivad tal õigused, kui aga ei tööta, siis mitte. Töötutoetus on oma olemuselt toetus ning seda ei loeta töiseks tuluks. Seega ei maksustata töötutoetust sotsiaalmaksuga ning sellelt ei maksta ka kogumispensioni makset. Ka töötuskindlustushüvitis ei ole aktiivne tulu: sellelt makstakse üksnes sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa, et töötule jääks alles kindlustuskaitse.

Kui inimene saaks töötuskindlustushüvitiselt ka pensioniõigusi, tähendaks see sa-malt tulult topelt õigusi.Loe edasi: http://www.epl.ee/artikkel/599135

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus