iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Peet Kask: rikaste madala maksukoormusega riigieelarvet tasakaalu ei saa

Peet Kask: rikaste madala maksukoormusega riigieelarvet tasakaalu ei saa

Rubriik: ERR

Arvamus, et Eesti edu võti peitub ja jääbki peituma elanikkonna rikkama kihi madalas maksustamises, pole jätkusuutlik. Riigieelarve on vaja tasakaalu saada, aga rikaste madalat maksukoormust hoides pole see praktiliselt võimalik, kirjutab Peet Kask.

Eesti riigieelarve on sügavalt puudujäägis. Samal ajal peab Venemaa agressioonisõda keset Euroopat ning olukord nõuab meie kaitsekulutuste tõstmist praegusega võrreldes kahekordseks. Selles seisus on vaja poliitikutelt väga tarku otsuseid. Paraku on dogmad ja müüdid meie majanduselu kohta visalt edasi elamas.

Esimene müüt: meil rikkaid ei ole

Hiljaaegu sattusin telerist poliitikute debatisaadet vaatama. Nägin, kuidas üks endine minister kommenteeris ettepanekut rikaste kõrgema maksustamise kohta. Ütles, et meil ju rikkaid pole. Ning et nende väheste rikaste käest, kes meil on, pole ju õieti midagi võtta.

Kahtlustan, et seda arvamust jagavad temaga päris paljud Eesti inimesed. On jäädud selle mõtte kammitsasse, mis Eestis võib-olla veel veerandsada aastat tagasi ka paika pidas.

Vaatame, mida ütlevad andmed praeguse aja kohta. Võrdleme ennast näiteks Soome ja Rootsiga (diagramm joonisel 1). Arvatavasti ei tule see kellelegi üllatuseks, et vaesem pool elanikke teenib Eestis vähem kui sama kiht Soomes või Rootsis. Üllatav on ehk see, et rikaste (kümme protsenti suurima sissetulekuga inimestest) ja ülirikaste (üks protsent suurima sissetulekuga inimestest) sissetulekud Eestis ei jää märgatavalt maha samade kihtide sissetulekutest Soomes ja Rootsis.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609351323/peet-kask-rikaste-madala-maksukoormusega-riigieelarvet-tasakaalu-ei-saa

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus