iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Peaminister Ansipi hinnangul ei pääse spekulandid suhkrutrahvist

Peaminister Ansipi hinnangul ei pääse spekulandid suhkrutrahvist

Rubriik: Päevaleht

Kai Kalamees kirjutab Eesti Päevalehes Riigikohtu otsusest, millega jäeti üleliigse laovaru tasu seadus osaliselt kohaldamata.

Riigikohtu äsjane otsus paneb valitsuse otsima uut suhkrutrahvi määramise mudelit. Peaminister Andrus Ansipi kinnitusel tuleb suhkrut üleliia varunud spekulantidel hoolimata riigikohtu värskest lahendist varem või hiljem rahakotirauad avada ja neile määratud trahv ära maksta. Eile riigikogu ees seisnud Ansip oli veendunud, et riik saab hoolimata kohtulahendist teatud summad ettevõtjatelt tagasi. “Mitte mingil juhul ei tähenda see, et spekulandid, kes tegid viimase nelja aasta jooksul ainsa, aga see-eest väga eduka tehingu, peaksidki jääma oma edu juurde ega peaks riigikassasse midagi üleliigsete varude eest tagasi maksma,” lausus valitsusjuht.

Riigikohtu halduskolleegium andis läinud nädalal õiguse firmale, mis oli vaidlustanud 2144-kroonise trahvinõude üleliigse linnasesuhkru ja -siirupi eest. Mitmel hinnangul toob kõrgema kohtu otsus kaasa selle, et Brüsseli poolt Eestile määratud 715 miljoni krooni suurune suhkrutrahv jääb üksnes riigi-eelarve ehk kõigi maksumaksjate kanda. Praegu on kohtutes pooleli umbes 30 suhkrutrahvi asja. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/358393 Vt Riigikohtu lahendit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus