iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Partsi päästeplaan eelarve võimalusi arvesse ei võta

Partsi päästeplaan eelarve võimalusi arvesse ei võta

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et majandusministeeriumi hinnangul aitab ette­võtlust sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine.

Eesti ettevõtluspoliitika rakendusliku kava „Made in Estonia” järgi tuleb konkurentsivõime parandamiseks muuta tööjõu ja väärtpaberitulu maksumäärasid. „Sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine võib olla üheks lahenduseks, mis väärib sügavamat analüüsi,” tunnistas MKM-i majanduspoliitika talituse juhataja Raul Allikivi. Tema sõnul on Eestis tööjõud rohkem maksustatud kui paljudes konkureerivates riikides ja see pärsib siin kõrgepalgaliste töökohtade loomist. „Eriti tugev on mõju alustavatele tehnoloogiapõhistele ettevõtetele, kelle väljaminekud kuluvadki esimestel aastatel peamiselt tööjõule,” selgitas Allikivi.

Ministeeriumi ettepanekut sotsiaalmaksu ülempiiri kohta toetab ka eelmisel nädalal avaldatud Arengufondi „Valge paber riigikogule”. „Maksupoliitika kriisiajal ja heal ajal ei saa olla samasugune,” kaitses Arengufondi majandusekspert Siim Sikkut maksupoliitika muutmist. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/467794 Tutvu ka Arengufondi koostatud Valge Paberiga siit. Tutvu ka MKM dokumendiga Made in Estonia siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus