iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pangad nöörivad laenu andes eurode vahetusel kümneid miljoneid

Pangad nöörivad laenu andes eurode vahetusel kümneid miljoneid

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab tänases Päevalehes, et sellel nädalal avaldavad kommertspangad ühise seisukoha laenumaksetele lisatud euro kursivahe suhtes. Seni on valdav osa eluaseme ostnuid eelistanud võtta kõrgema intressimääraga kroonilaenu asemel laenu euro baasil. Selle kroonideks konverteerimisel on pangad kasutanud Eesti Panga ametlikult kehtestatust erinevat kurssi, lisades vahe laenu tagasimakse summale.

Erinevus sularahaga kaupleva valuutaäri ja laenulepingu vahel on ometi suur. Esimese eesmärk on spekulatsioon ehk peenemalt arbitraaž iseeneses, teise puhul teenimine laenu väljastamise kaudu, mille juures valuutatehing peaks olema selgelt eristatud.

Eurode vahetamise kulud kommertspankadel endil aga sisuliselt puuduvad, sest vastavalt selle aasta mais Eesti Panga presidendi välja antud määrusele saavad siin tegutsevad pangad vahetada kroone Eesti Panga kursiga ilma lisateenustasu maksmata.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/446306Vaata ka varasemaid uudiseid selle teema kohta: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2065

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus