iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Paljud Eesti ettevõtted peavad hakkama miinimumtulumaksu maksma

Paljud Eesti ettevõtted peavad hakkama miinimumtulumaksu maksma

Rubriik: ERR

Kuigi Eesti ei plaani hakata tulevast aastast rakendama suurettevõtetele Euroopa Liidu 15-protsendilist miinimumtulumaksu, peavad paljud siinsed ettevõtted seda ikkagi arvestama ja tasuma hakkama. Küll mitte Eestis, vaid teistes riikides.

Euroopas tegutsevad vähemalt 750 miljoni euro suuruse käibega rahvusvahelised kontsernid peavad tulevast aastast hakkama rakendama 15-protsendilist miinimumtulumaksu. Süsteem lõhub Eesti senist tulumaksusüsteemi, kus ettevõtted maksavad tulumaksu alles kasumit jaotades. Eesti ei olnud kuigi entusiastlik reformi toetaja.

"See oli raske otsus. Ja kindlasti ei olnud see ainult maksupoliitiline otsus, aga tol hetkel, kui see tuli ära otsustada ehk Euroopa direktiiv heaks kiita, oli käes aprill 2022 ja ütleme siis nii, et teistsugustel välispoliitilistel kaalutlustel ei olnud Eestil lihtsalt võimalik tollel hetkel kõrvale jääda," selgitas rahandusministeeriumi maksupoliitika nõunik Helen Pahapill.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609153966/paljud-eesti-ettevotted-peavad-hakkama-miinimumtulumaksu-maksma

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus