iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Padari uus analüüs: ikka maksud

Padari uus analüüs: ikka maksud

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Eesti Päevalehes, et päevalehe käsutuses on rahandusminister Ivari Padari poolt valitsuskabineti liikmetele saadetud ettepanekute pakett eelarve olukorra parandamiseks. See kujutab endast rahandusministeeriumi analüüsi, mida Padar lubas vastuseks talle lähetatud peaminister Andrus Ansipi kriitilises kirjas nõutule. Kuid analüüsis pööratakse ikka peatähelepanu rahandusministri eelmisel nädalal välja käidud ja koalitsiooni poolt kiiresti tagasi löödud maksutõusupaketi laiemale lahtiseletamisele.

Nii näiteks on dokumendis küll eraldi peatükk „Maksusüsteemi ümberkorraldamine suunaga tööjõult tarbimisele”, kuid selle esimene alapunkt paneb ette hoopis tulumaksu langetamise edasise peatamise ja maksumäära tõstmise. Analüüsi lisast tuleb välja, et maksutõusust rääkides peetakse ikka silmas viieprotsendist tulumaksu suurendamist ja astmelise süsteemi sisseseadmist, mida Padar pakkus juba eelmisel nädalal.

Ka teised maksutõusuettepanekud on sarnased eelmisel nädalal meediasse imbunud kavadega, mis käsitlevad mootorsõidukimaksu sisseseadmist, kütuse-, tubaka- ja alkoholiaktsiisi suurendamist. Uuendusena pakutakse valikuvõimaluseks ühe- või kaheprotsendist käibemaksu tõusu. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/467654

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus