iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Padar: pankade võimalikku seaduserikkumist tuleb uurida

Padar: pankade võimalikku seaduserikkumist tuleb uurida

Rubriik: Päevaleht

Päevaleht Online kirjutab, et rahandusminister Ivari Padari sõnul tuleb lähemalt uurida, kas pangad on tarbijakaitseseaduse seisukohast rikkumise toime pannud.

„Olen seda meelt, et lähemalt tuleb uurida, kas pangad on tarbijakaitseseaduse seisukohast rikkumise toime pannud,“ ütles rahandusminister Ivari Padar Päevaleht Online’le. Kogu pankade kommertskursi alusel antav laenuteema vajab Padari sõnul ka tarbijakaitseameti lähemat selgitamist. „Teatavasti on Tarbijakaitseamet lubanud lõplikku seisukohta kohtu kaudu teada saada. Kui kohtu hinnangul tehakse tarbijatele ebamõistlikult liiga, tuleb ehk ka seadusandlust täiendada.“ Padari sõnul on igati õiglane kliendi suhtes, et pank selgitab igale kliendile täpselt ja arusaadavalt, millised kulud laenude võtmisega kaasnevad.

Eurode vahetamise kulud kommertspankadel endil aga sisuliselt puuduvad, sest vastavalt selle aasta mais Eesti Panga presidendi välja antud määrusele saavad siin tegutsevad pangad vahetada kroone Eesti Panga kursiga ilma lisateenustasu maksmata. Tarbijakaitseamet asus pankade "liigkasuvõtmist" uurima aasta tagasi, pärast seda, kui asjale juhtis tähelepanu maksumaksjate liit. Aktsiooniga ühines eelmisel neljapäeval ka majandusministeerium, kes soovitas inimestel pankade peale tarbijakaitseametisse kaevata. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/446887Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus