iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Päästeplaan kutsub makse vähendama

Päästeplaan kutsub makse vähendama

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab tänases Päevalehes sellest, et arengufond avaldas eile ekspertide koostatud „tervikpaketi kriisi ületamiseks ja uuele edule aluse panekuks”. Mitmeleheküljelises riigikogule adresseeritud dokumendis tõdetakse, et Eesti majanduse lükkavad taas käima eelkõige uued investeeringud, mis muudavad siinse vananenud majandusstruktuuri vastavaks maailma uuele majanduskeskkonnale. Investeeringute ligimeelitamiseks peaks riik rakendama paindlikke meetmeid, mille seas on nii ametkondade suurem tugi eksportivatele ettevõtjatele kui ka praegu kehtiva maksusüsteemi uuendamine. Selleks soovitatakse vähendada kõrget tööjõuga seotud maksukulu, nihutades suurema raskuse kaudsete maksude peale.

Näiteks nagu OECD-gi, soovitab ka Arengufond kinnisvaramaksu sisseseadmist.

Päästeplaani sihtgrupiks olevad riigikogulased jäid konkreetsete ettepanekute majandust parandava mõju osas pisut eri meelt. IRL-i esimees Mart Laar sõnas, et paljud plaani osad kattuvad erakonna olemasolevate seisukohtadega. „Mõnikord kardetakse, et näiteks sotsiaalmaksu lae kehtestamisega (üks dokumendis toodud soovitus – toim) saaks riik vähem maksutulu. Kuid pigem hakkaksime rohkem raha saama,” kinnitas ta, selgitades, et see aitaks ettevõtjatel luua rohkem töökohti.

„Paljud ettepanekud on seotud ka asjaajamise lihtsustamisega, mis ei nõua üldse raha,” märkis Laar.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/466852

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus