iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Paap Kõlar: pealinna terror on karistamatu!

Paap Kõlar: pealinna terror on karistamatu!

Rubriik: Õhtuleht

Allar Viivik kirjutab SL Õhtulehes, et seiklusettevõtja Paap Kõlar andis Tallinnas kõrgeks kerkinud maamaksu nõude kohtusse – ta peab maksu suurendamist kohaliku võimu terroriks. Eriti valusalt pitsitab see tema sõnul vaeseid koduomanikke, kes halvemal juhul peavad maa või maja maha müüma.

Siiani maksis Hiiumaal surfiparadiisi ja Otepääl mootorsaanide safarikeskust juhtiv Paap Kõlar Tallinna maavalduse eest mõni tuhat krooni, kuid tänavu oli maamaks üle 10 000 krooni. "See on ikka üle mõistuse kõrge. Mul on ruutmeetreid palju ning eks see andiski tunda," ütleb ta.

Mullusest 2,5 korda suurema maamaksu esimese osamaksu tähtaeg kukkus eelmisel teisipäeval. Kõlar vaidlustas maamaksuteate Tallinna halduskohtus. Ettevõtja arvates on kõige hullemas olukorras pealinna vaesemad kodude ja kruntide omanikud. Paljudel neist on praegu ilmselt ajada aktuaalsemaid asju kui vaidlustada maamaksuteadet.

Kuid aasta lõpuks võib neil olla vesi ahjus. "Suurimas hädas peavad mõned neist võtma lõpuks isegi SMS-laenu," arutleb Kõlar. Hullema variandina ennustab ta kodude müümist. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=276441&d=20080422 Loe ka: „Avaldati tüüpkaebus maamaksuteadete vaidlustamiseks“Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus