iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Opositsioon: kärpida tulebki, sest riigiaparaadis on peidus mitusada miljonit

Opositsioon: kärpida tulebki, sest riigiaparaadis on peidus mitusada miljonit

Rubriik: ERR

Riigikogu opositsioonierakonnad kiitsid heaks valitsuse plaani kärpida eelarvedefitsiidi vähendamiseks igast valdkonnast, märkides, et riigiaparaadist saaks sedaviisi mitusada miljonit eurot kokkuhoidu.

ERR kirjutas esmaspäeval, et järgmise aasta riigieelarve koostamine muutub üha selgemalt kärpeülesandeks ning valitsuses on arutatud ka üleüldist, näiteks seitsmeprotsendist kärbet, mis puudutaks kõiki ministeeriume ning mida toetavad rohkem Reformierakond ja Eesti 200. Samas pakuvad kõik valitsuserakonnad ka valdkondi, kust kindlasti kokku hoida ei tohiks, näiteks kultuur ja kaitsekulutused.

Isamaalasest rahanduskomisjoni liige Aivar Kokk nimetas kärpeplaani väga õigeks, tema sõnul tuleks kärpida isegi rohkem kui seitse protsenti.

"Neid kohti, kus kärpida, on täna piisavalt. Kui me vaatame, et praktiliselt 150 000 inimest saavad palka maksumaksja raha eest ja sellest 30 000 on puhtalt valgekraed, siis ma arvan, et ettevõtjad ja Eesti majandus ei saaks sellest väga arugi, et oleks (osa) koondatud. Ja sellega hoiaks 300 miljonit igal aastal automaatselt kokku. See töö on kindlasti vaja ära teha ja eks erinevad valitsused on püüdnud otsapidi sellega tegelema hakata," lausus Kokk.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609307151/opositsioon-karpida-tulebki-sest-riigiaparaadis-on-peidus-mitusada-miljonit

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus