iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Omanike keskliit: maamaksuhüvitis on diskrimineeriv

Omanike keskliit: maamaksuhüvitis on diskrimineeriv

Rubriik: Päevaleht

Piret Peensoo kirjutab Eesti Päevalehes, et koduomanikud peavad maamaksu osas ühe pensionäri eelistamist teisele ebaõigeks.

Eesti omanike keskliit peab ebaõigeks maamaksu hüvitamisel Tallinnas kehtivat korda, mille järgi ei saa soodustusi kõik pensioniealised maaomanikud. Keskliidu peasekretäri Taavi Madibergi sõnul on praegune vahetegemine kunstlik ja eelisseisu satuvad pensionärid, kelle elamumaa sihtotstarbega maatükk on suurem kui 200 ruutmeetrit ning kes ei saa renditasu näiteks sundüürnikelt. “See on põhiseadusevastane ja diskrimineeriv,” leidis Madiberk. Madibergi sõnul otsustatakse järgmisel nädalal, kas teha põhiseaduslikkuse uurimiseks avaldus õiguskantslerile või lisada materjalid algatatud kohtumenetlusele.

Maamaksu põhiseaduslikkuse hindamiseks pöördus halduskohtusse kümme inimest: üheksa Tallinnast ja üks Maardust. Menetlusse on praeguseks võetud Paap Kõlari avaldus, mille asjus esitab maksu- ja tolliamet 23. maiks oma seisukoha. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/429867Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus