iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Oma maja või korteri müük pole alati maksuvaba

Oma maja või korteri müük pole alati maksuvaba

Rubriik: Päevaleht

1. märtsi 2006 a Eesti Päevalehes kirjutab Ille Grün-Ots, et Kodus töötava FIE kinnisvaramüügilt saadud tulu maksustamine sõltub asjaoludest.

Füüsiliste isikute ettevõtluse-alase nõustamisega tegeleva Olavi Kärsna sõnul on Eestis harjutud mõttega, et oma maja või korteri müük on maksuvaba. Päris nii see alati siiski pole. Oluliseks kujuneb viis, kuidas eluruum FIE valdusesse sai.

“Kui nn kollaste kaartidega või õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamisel, on müük maksuvaba. Kui aga kinnisvara ehitati, osteti, saadi kingiks või päranduseks on probleem olemas,” selgitab ta. Füüsilise isiku ettevõtlusega tegelemisel sõltub kinnisvaramüügi maksustamine kahest asjaolust, mis Kärsna sõnul maksuametil endalgi natuke sassis on. Kui ostetud asju kuludesse ei kanna, siis nende müügist FIE tulumaksu tasuma ei pea.Kärsna sõnul pole maksu-amet tänini eriti rakendanud tulumaksuseaduse §15 lõiget 6, mis ütleb, et kui eluruumides tehti ka midagi muud peale elamise, antud kontekstis töötas seal FIE, siis ei ole müügikasu alati maksuvaba.

Nt juhul, kui FIE on kodus töötades jooksvad ekspluatatsioonikulud osaliselt oma kuludesse kandnud.Täpsemalt saab lugeda http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=314242 või 1. märtsi Päevalehest lk 22.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus