iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Õllesummer tahab pileti käibemaksu tagasi

Õllesummer tahab pileti käibemaksu tagasi

Rubriik: Päevaleht

Kristiina Viiron ja Hetlin Villak kirjutavad Eesti Päevalehes, et kolme aasta eest tahetakse tagasi saada miljoneid kroone enam makstud maksu.

Õllesummeri korraldaja OÜ Meediaekspress on esitanud Maksu- ja Tolliametile taotluse saada tagasi kolme aasta jooksul riigile enam makstud käibemaksusumma. Eesti Päevalehe andmetel on sama teinud ka vendadele Rebastele kuuluv OÜ BDG. Otsus vastav taotlus teha sündis 26. septembri Riigikohtu otsusest, mille järgi tuleb kõiki etendusi ja kontserte korraldavaid isikuid kohelda võrdselt, kohaldades kõigile viieprotsendilist käibemaksumäära.

Siiani on osal kontserdikorraldajatel kohustus tasuda 18% käibemaksu. “Me nõuame tagasi kolme viimase aasta Õllesummeri piletitelt enam tasutud käibemaksu,” sõnas Meediaekspressi esindaja advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partnerid vandeadvokaat Priit Lätt. Tegemist on märkimisväärse summaga vahemikus üks kuni kümme miljonit krooni, lisas ta. Kuigi pärast nõude Maksu- ja Tolliametisse esitamist väljastas amet pressiteate, kus teatas, et Riigikohtu otsusel ei ole kultuuriürituste käibemaksule tagasi-ulatuvat jõudu, leiab Lätt, et see pole õige.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=403295 Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=22196&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus