Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Õllesummer tahab pileti käibemaksu tagasi

Õllesummer tahab pileti käibemaksu tagasi

Rubriik: Päevaleht

Kristiina Viiron ja Hetlin Villak kirjutavad Eesti Päevalehes, et kolme aasta eest tahetakse tagasi saada miljoneid kroone enam makstud maksu.

Õllesummeri korraldaja OÜ Meediaekspress on esitanud Maksu- ja Tolliametile taotluse saada tagasi kolme aasta jooksul riigile enam makstud käibemaksusumma. Eesti Päevalehe andmetel on sama teinud ka vendadele Rebastele kuuluv OÜ BDG. Otsus vastav taotlus teha sündis 26. septembri Riigikohtu otsusest, mille järgi tuleb kõiki etendusi ja kontserte korraldavaid isikuid kohelda võrdselt, kohaldades kõigile viieprotsendilist käibemaksumäära.

Siiani on osal kontserdikorraldajatel kohustus tasuda 18% käibemaksu. “Me nõuame tagasi kolme viimase aasta Õllesummeri piletitelt enam tasutud käibemaksu,” sõnas Meediaekspressi esindaja advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partnerid vandeadvokaat Priit Lätt. Tegemist on märkimisväärse summaga vahemikus üks kuni kümme miljonit krooni, lisas ta. Kuigi pärast nõude Maksu- ja Tolliametisse esitamist väljastas amet pressiteate, kus teatas, et Riigikohtu otsusel ei ole kultuuriürituste käibemaksule tagasi-ulatuvat jõudu, leiab Lätt, et see pole õige.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=403295 Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=22196&tpl=1026