iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Oktoobri MaksuMaksjas maksud Eestis ja mujal

Oktoobri MaksuMaksjas maksud Eestis ja mujal

Rubriik: EML pressiteade

Värske ajakiri heidab pilgu maksumääradele kodumaal ja võõrsil ning vaatab, milline on Eesti olukord võrreldes teiste riikidega. EML juhatuse liige Lasse Lehis koos EML juristi Hiie Marrandiga annavad ülevaate sellest, millised maksuliigid on Eestis võrreldes teiste Euroopa riikidega kõrgemad, millised madalamad. Täpsemalt tuleb juttu sellest, milliseid soovitusi on rahvusvahelised majandusinstitutsioonid meile andnud ning kui tõenäoline on nende soovituste järgimine.

Lisaks analüüsib Lasse Lehis, mis juhtuks, kui realiseeruks meditsiinitöötajate ühenduste ettepanek suurendada lahja alkoholi aktsiisi umbes 2,6 korda. Õnneks on meditsiinitöötajate streik lõppenud ning sellise meetme arutamine ilmselt lõppenud.

EML vanemjurist Martin Huberg tutvustab õiguskantsleri seisukohti ja järeldusi seoses Maksu- ja Tolliameti suvise aktsiooniga idapiiril, kui hakati piirama maksuvaba kütuse sissetoomist Eestisse. Maksuhaldurile heidetakse ette hea halduse põhimõtete eiramist ning Rahandusministeeriumile tehakse ettepanek uurida, kas meie aktsiisiseadus on Euroopa õigusega kooskõlas. Hansa Law Offices OÜ partner ja vandeadvokaat Vahur Kivistik ning sama büroo advokaat Monika Nõlv kirjutavad hiljutisest kohtuotsusest, millega tühistati maksumaksjale saadetud MTA kiri „Informatsiooni küsimine kontrollivajaduse väljaselgitamiseks“. Nimelt ei ole maksumaksjale lihtsalt niisama küsimuste esitamine ja andmete nõudmine seadusega kooskõlas.

Sisekaitseakadeemia finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja Tõnis Elling toob oma artiklis välja mõned seisukohad, kus Riigikohtu kujundatud praktika käibemaksu teemal ei lange kokku Euroopa Kohtu praktikas välja toodud reegliga, et ettevõtja maksukohustus ja sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus olema omavahel kooskõlas.Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus