iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Niipalju siis võrdsest kohtlemisest

Niipalju siis võrdsest kohtlemisest

Rubriik: Päevaleht

Mihkel Oja, LHV Varahaldus tegevjuht, kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et mõtet, et füüsilisest ja juriidilisest isikust investoreid peaks maksustamisel koheldama sarnaselt, on hellitatud juba aastaid. Ilusa mõtte katsid aga tumehallid pilved, kui valitsus kiitis heaks tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu. Kui nüüd ka Riigikogu seaduse heaks kiidab, on selge, et eraisikuna teeb väärtpaberitesse investeeringuid ainult raha peale vihane inimene.

Juriidilise isikuna investeerides tuleb tulumaksu maksta siis, kui tulu ettevõttest dividendidena välja võetakse. Sealjuures ei seata mingeid piiranguid sellele, kuhu ja kuidas investeeritakse ning kus ja millisel kujul asuvad ettevõtte varad.

Ka eraisikuna investeerides tuleks tulumaksu tulevikus maksta alles siis, kui raha võetakse tarbimisse, kuid selle juurde käib mitu “aga”. Esiteks peab eraisik soodustuste saamiseks tegema investeeringuid ainult Euroopa majanduspiirkonna riikide börsidel. Nimekiri instrumentidest ja ka piirkondadest, kuhu ei saa investeerida, on aga kahjuks palju pikem. Näiteks ei või investeerida enim arenenud finantssüsteemiga riigi USA börsil, kus investeerivad praegu tuhanded eestlased.

Olles kogu oma eksisteerimise jooksul propageerinud üleilmset investeerimist, läheks LHV poolt vahendatavatest tehingutest praeguse seaduseelnõu kohaselt soodustuste alla vaid 20% eestlaste tehingutest (Balti regioon ja Euroopa tehingud). Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/413959 Loe ka EML pressiteadet: „Kavandatavad tulumaksuseaduse muudatused ei taga investorite võrdset kohtlemist

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus