iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Nii mitmedki notaritasud vähenesid

Nii mitmedki notaritasud vähenesid

Rubriik: Päevaleht

1. märtsi 2006 a Eesti Päevalehes kirjutab Kaire Talviste, et Jaanuaris jõustunud notariaadiseaduste muutmise seadus lühendas notarijärjekordi ja vähendas kinnisvaraga seotud notaritasusid kolmandiku võrra. Eesti Päevalehe küsimustele vastab Notarite Koja jurist Eve Strang.

Notariaadialaste seaduste muutmise seadus, mille üheks osaks on notaritasu seaduse muudatused, jõustus aasta algusest. Nüüdsest saab notariaalselt kinnitatud avalduste kõrval esitada ka digitaalallkirjaga avaldusi.

Sisuliselt tähendab see, et allkirja kinnitamiseks ei pea enam pöörduma notari poole, vaid selle saab esitada otse registrile. Digitaalallkiri ei asenda siiski neid avaldusi ja lepinguid, mille suhtes kehtib notariaalse tõestamise nõue. Miljoni krooni väärtusega kinnistu (maa koos majaga) võõrandamisel oli nii eellepingu kui ka müügilepingu sõlmimise tasu 3220 krooni, seega kokku 6440 krooni. Alates jaanuarist on mõlema lepingu tasu poole väiksem, ehk siis 3220 krooni.

Sama suur on vaid müügilepingu tõestamise tasu juhul, kui varem eellepingut ei vormistata.1, 5 miljoni krooni väärtusega kinnistu laenuga omandamisel arvestusega, et hüpoteegisumma on samuti 1, 5 miljonit krooni, on notari tasu müügi- ja hüpoteegilepingu vormistamise eest kokku 6220 krooni (summa on käibemaksuta). Enne muudatuste jõustumist oli samade tehingute tõestamise tasu 7720 krooni. Täpsemalt saab lugeda http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=314243 või 1. märtsi Päevalehest lk 23.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus