iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Näpud põhjas: ka Viimsi vallas võib maamaks hüppeliselt kasvada

Näpud põhjas: ka Viimsi vallas võib maamaks hüppeliselt kasvada

Rubriik: Õhtuleht

SL Õhtuleht kirjutab, et keskerakondliku Tallinna linnavalitsuse kõrval kavandab maamaksu kahekordistamist uuel aastal ka Isamaa ja Res Publica Liidu tüüritav Viimsi vald. Eile kogunesid Viimsi valla külade ja pensionäride ühenduse esindajad Leppneeme sadamasse, et kurta oma muret ETV telesaatele "Aeg luubis".

Erinevalt Tallinnast, kus maksumääraks on seni olnud 0,6% maa maksustamishinnast, on valdav osa Viimsi inimestest maksnud seni terve protsendi. Vallavalitsuse eelnõu näeb ette selle tõstmist uuel aastal kahele protsendile. "Kui vallavalitsus on rahalistes raskustes, siis tuleks seda tunnistada ja elanikega arutada, mida edasi teha," arvab Kelvingi külavanem Ants-Hembo Lindeman, kes valiti vallavolikokku Keskerakonna nimekirjas.

"Tuleks plaanid läbi vaadata ja võib-olla jätta midagi ehitamata... aga mitte nii, et otsustame kabinetivaikuses maamaksu tõsta ja raha tuleb." Maksutõusu vastu võitlejad rõhuvad pärast kohalikke valimisi 2005. aasta oktoobris Isamaaliidu, Res Publica, Viimsi Ettevõtjate Liidu ja Keskerakonna alla kirjutatud koalitsioonilepingule, kus punktis 1.17 seisab: "Koalitsioon tegutseb selle nimel, et maamaksu määr lähema nelja aasta jooksul ei tõuse." Eriti teravalt torkab aga Viimsi vallavalitsuse maamaksu eelnõus silma asjaolu, et olukorras, kus Muuga sadamale kui kõrge riskifaktoriga tööstuspiirkonnale kehtib loogiliselt kõrgeim maksumäär 2,5%, hakkab teine, Miiduranna sadam, edaspidi nautima ka tavaelanikest soodsamat – üheprotsendilist maamaksu. Vallavalitsus on seda põhjendanud väitega, et Miidurannas opereeriv firma Milstrand maksab elukeskkonna parandamiseks raha otse vallale.

"Kui ma küsisin, kui palju nad maksavad, ei osanud valla juhid mulle vastata," kurdab Lindeman. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=256528&q

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus