Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Näpud põhjas: ka Viimsi vallas võib maamaks hüppeliselt kasvada

Näpud põhjas: ka Viimsi vallas võib maamaks hüppeliselt kasvada

Rubriik: Õhtuleht

SL Õhtuleht kirjutab, et keskerakondliku Tallinna linnavalitsuse kõrval kavandab maamaksu kahekordistamist uuel aastal ka Isamaa ja Res Publica Liidu tüüritav Viimsi vald. Eile kogunesid Viimsi valla külade ja pensionäride ühenduse esindajad Leppneeme sadamasse, et kurta oma muret ETV telesaatele "Aeg luubis".

Erinevalt Tallinnast, kus maksumääraks on seni olnud 0,6% maa maksustamishinnast, on valdav osa Viimsi inimestest maksnud seni terve protsendi. Vallavalitsuse eelnõu näeb ette selle tõstmist uuel aastal kahele protsendile. "Kui vallavalitsus on rahalistes raskustes, siis tuleks seda tunnistada ja elanikega arutada, mida edasi teha," arvab Kelvingi külavanem Ants-Hembo Lindeman, kes valiti vallavolikokku Keskerakonna nimekirjas.

"Tuleks plaanid läbi vaadata ja võib-olla jätta midagi ehitamata... aga mitte nii, et otsustame kabinetivaikuses maamaksu tõsta ja raha tuleb." Maksutõusu vastu võitlejad rõhuvad pärast kohalikke valimisi 2005. aasta oktoobris Isamaaliidu, Res Publica, Viimsi Ettevõtjate Liidu ja Keskerakonna alla kirjutatud koalitsioonilepingule, kus punktis 1.17 seisab: "Koalitsioon tegutseb selle nimel, et maamaksu määr lähema nelja aasta jooksul ei tõuse." Eriti teravalt torkab aga Viimsi vallavalitsuse maamaksu eelnõus silma asjaolu, et olukorras, kus Muuga sadamale kui kõrge riskifaktoriga tööstuspiirkonnale kehtib loogiliselt kõrgeim maksumäär 2,5%, hakkab teine, Miiduranna sadam, edaspidi nautima ka tavaelanikest soodsamat – üheprotsendilist maamaksu. Vallavalitsus on seda põhjendanud väitega, et Miidurannas opereeriv firma Milstrand maksab elukeskkonna parandamiseks raha otse vallale.

"Kui ma küsisin, kui palju nad maksavad, ei osanud valla juhid mulle vastata," kurdab Lindeman. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=256528&q