iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Naised peaksid maksma makse vähem ja mehed rohkem

Naised peaksid maksma makse vähem ja mehed rohkem

Rubriik: Päevaleht

Eesti Päevalehe Ärilehes on avaldatud Alberto Alesina, kes on Harvardi ülikooli majandusprofessor ning Andrea Ichino, kes on Bologna ülikooli majandusprofessor, uurimistöö „Soopõhine maksustamine“ ülevaade.

Meie ettepaneku järgi tuleks langetada naiste ja tõsta meeste tulumaksu, kuid vähem kui naiste oma alaneb. Sellega peaksid nõustuma mõlemad pooled. Tavaliselt asuvad vabaturu pooldajad ning maksustamise kuluökonoomsuse pärast muretsejad eri leeris nendega, kes usuvad, et sotsiaalsete eesmärkide saavutamiseks läheb vaja valitsuse jõulist sekkumist. Meil aga on ettepanek, millega peaksid nõustuma mõlemad pooled: tuleks langetada naiste ja tõsta meeste tulumaksu – kuid vähem kui naiste oma alaneb.

Nii üllatav kui see ka ei ole, saaks sel moel hoida maksutulu konstantsena ning alandada keskmist maksumäära. Järelikult väheneksid üldised maksumoonutused, samal ajal aga kasvaks naiste osalemine tööjõus. See põhimõte annaks samu tulemusi, mis naiste eelistamine töölevõtmisel, sookvoodid või subsideeritud lastehoidmine, ning võiks neid asendada. See muudaks ka soolise diskrimineerimise tööandjatele kulukamaks ning oleks õiglane, sest hüvitaks naistele emaduse koorma ja asjaolu, et laste saamine võib nende karjäärivõimalustele halvasti mõjuda.

Loe täpsemalt siit: http://www.epl.ee/majandus/384159 Tutvu uurimistööga „Gender Based Taxation“ siin: http://www2.dse.unibo.it/ichino/taxgen12.pdf

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus