iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Müstilised lisamiljonid

Müstilised lisamiljonid

Rubriik: Päevaleht

17.05.06 Eesti Päevalehe Ärilehes kirjutab ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna, et ravikindlustuse saab nii FIE kui ka palgatöötaja tema nimele laekuva sotsiaalmaksu eest. FIE-de sotsiaalmaks on aga palju keerulisem jutt kui töölepingu bruto korda 0,33.

FIE-d maksavad sotsiaalmaksu mitmes osas: aasta sees neli avansilist makset ja järgmise aasta 1. oktoobriks järelejäänud osa. Avansiliste suurus langeb kokku sotsiaalmaksu miinimumkohustusega, aga mitte kõik ei pea avansilisi makseid tegema.

Mitte kõik ei pea 1. oktoobriks tingimata midagi maksma, ja mitte kõik ei ole seejuures maksude optimeerijad. 2005. aasta jooksul oli kokku registreeritud 77 352 FIE-t.

Aktiivselt tegutses neist (s.t neil oli nullist suurem tulu, raamatupidamise keeli käive) 50 350 inimest. Sotsiaalmaksu aluseks võttes jagunesid nad kaheks: need, kellel oli ettevõtlustulu kõrval ka palgatulu või said nad pensioni ning need, kes elatusid ainult ettevõtlusest. Täpsemalt loe: http://www.arileht.ee/artikkel_4817.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus