iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mustadel on ikka kallimad kellad

Mustadel on ikka kallimad kellad

Rubriik: Päevaleht

Finantsist ja literaat Aavo Kokk kirjutab Eesti Päevalehes, et hiljuti tulid Eesti sotsiaaldemokraadid välja mõttega, et eriti suure võimsusega sõiduautod tuleks panna kangema maksu alla. Esialgu tegi see mind murelikuks, sest õues seisab igivana Nissan Patrol, millel võimsust 116 kilovatti. Kuid selgus, et maksustamispiir jookseks peajagu kõrgemalt. Sealt, kust algavad tõesti edevad autod.

Edevad asjad on kallid.

Ometi inimesed ostavad neid. Võiks öelda, et luksuskaupade tööstus elab praegu paremini kui eales varem. Kõige kasumlikumate autofirmade sekka kuuluvad tavaliselt need, mis teevad ülikalleid sõidukeid. Sajanditevanune Šveitsi kellatööstus keskendus pärast Aasia elektron- ja kvartskellade pealetungi just kallite ja ülikallite mehaaniliste kellade tootmisele.

Moefirmad on vaatamata oma kõrgetele hindadele jõudnud massideni. Kes seda kõike ostab? Rikkad inimesed? Kas ainult?

Kerwin Kofi Charles ja Erik Hurst (Chicago ülikool) ning Nikolai Roussanov (Pennsylvania ülikool) otsustasid uurida nähtust, mida seni oli peetud pelgalt kultuurifenomeniks. Kuigi sellest kõva häälega ei räägita, on USA-s üldiselt levinud teadmine, et mustad ja latiinod eputavad edevate asjadega rohkem kui valged. Tegelikult on ka minul USA kommertsfilme vaadates jäänud mulje, et tõmmud inimesed armastavad kulda ja karda rohkem kui valged. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/429735Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus