iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mustade päevade kindlustus

Mustade päevade kindlustus

Rubriik: Päevaleht

Eiki Nestor kirjutab Eesti Päevalehes, et justiitsminister Rein Langile ei saa pahaks panna, et ta teeb kord aastas ettepaneku anda tööandjale õigus ühepoolselt töötaja palka vähendada. Samamoodi ei saa sotsiaaldemokraatidele pahaks panna, et nad selle ettepanekuga mitte kunagi ei nõustu. Vaieldakse, vahetatakse „komplimente” ja maetakse kellegi jaoks vastuvõtmatu idee maha.

Tülis töölepinguseaduse üle on need piirid sama moodi teada, aga sotsiaaldemokraatidele surve avaldamiseks on appi võetud isegi Rahvaliit. Oleme ilmselt raskel ajal valitsuses liiga hästi tööd teinud, mis muud.

Viimati oli tööpuudus Eestis niivõrd suur kümme aastat tagasi. Töötuskindlustus oli loomata ja mannetul tasemel riiklik abiraha ei rahuldanud kedagi. Kõigile oli selge, et sellisel moel pole võimalik turumajanduses halbu aegu üle elada. Ametiühingute, tööandjate ja valitsuse koostöös loodigi töötuskindlustus.

See on kõigi kolme osapoole ühine looming. Praeguse valitsusliidu moodustamisel jõuti pärast vaidlusi kokkuleppele, et tööturu reegleid muudetakse koostöös tööandjate ja ametiühingutega. Selles põhimõttes pole grammigi klassiviha. Tasakaalu on ühiskonnas vaja kõikjal, töösuhetes eriti.

Sotsiaaldemokraadid poleks valitsusse minnes mingile muule põhimõttele alla kirjutanud. Nii sündis uus töölepinguseadus ja läbirääkimised selle üle peetigi kolmepoolsetena. Uus lahendus tegi tööandjale koondamise lihtsamaks ja vastukaaluks töötajale kindlustushüvitise suuremaks ning hüvitise saajate ringi laiemaks. Lähtuti tegelikust olukorrast tööturul.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/468779

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus