iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Must päev ministeeriumis ehk head püha, kolleegid!

Must päev ministeeriumis ehk head püha, kolleegid!

Rubriik: Päevaleht

Agne Narusk kirjutab Eesti Päevalehes, et nüüdseks on kõigil koondatavatel Rahandusministeeriumi ametnikel teade käes.

18. augusti varahommik Rahandusministeeriumis. Kuluaarides tehakse plaane, kes, millal, kellega ja kuidas läheb homsele öölaulupeole. Ning mida ette võtta järgneva vaba päevaga.

Paar tundi hiljem hoiab veidi rohkem kui 30 töötajat käes paberit, mis teatab lakooniliselt ja juriidiliselt korrektselt – koondatud. “Koondamisteate andis mulle üle otsene ülemus. Ütles, et ministeeriumil tuleb 71 miljonit krooni kokku hoida, ees ootavad struktuurimuudatused ning kahjuks puudutab see ka sind. Ja et täna on see päev, kui kõigile minejatele sellest teada antakse,” kirjeldas koondamispäeva algust Rahandusministeeriumi endine töötaja, kes palus oma nime ajalehes mitte avaldada.

Viimaseks tööpäevaks pidi jääma reede, 22. august. “20. august oli riigipüha, 19.

august oli ministeeriumis tunni võrra lühendatud tööpäev. See jättis töö üleandmiseks ja otste kokkutõmbamiseks ääretult vähe tunde. Ega seal sisulist üleandmist ei saanudki minu arust toimuda, pakiti lihtsalt asjad kokku ja mindi,” rääkis ta. Tõsi, ärevust oli intervjuu andnu sõnul majas tunda olnud juba mõnda aega.

“Minu arust ei teadnud keegi täpselt, mis toimuma hakkab, iga kuuga muutus mööda koridore liikuv jutt järjest nukramaks. Alguses räägiti palgafondi külmutamisest ja sellest, et inimestel minna ei lasta. Järgnes vaevukuuldav kahin: võimalik, et siiski midagi toimub,” meenutas endine ametnik. Infosulg lõppes järsku: vaid mõni tund enne teate uudiseportaalidesse jõudmist 6.

augustil annab ministeerium suurkoondamisest teada oma töötajatele. Reedel, kaks päeva pärast taasiseseisvumis-päeva, ilmus listi traditsiooniline igahommikune infokiri, kus oli ära toodud ka lahkuvate töötajate nimed. Nimesid tuli lähimatel päevadel veel juurde, olenevalt sellest, kes millal puhkuselt tagasi saabus. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=441779Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus