iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mullu kodulaenu võtnu maksutagastus venib

Mullu kodulaenu võtnu maksutagastus venib

Rubriik: Päevaleht

Henrik Ilves kirjutab Eesti Päevalehes, et Maksu- ja Tolliamet kontrollib ka tänavu põhjalikult mullu eluasemelaenu võtnute andmeid ning seega peavad need inimesed oma enammakstud tulumaksu tagasisaamist ootama vähemalt aprillini.

Ameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo sõnul kontrollitakse, kas laen on ikka täielikult kulutatud eluaseme soetamiseks. “Esineb juhtumeid, kus võetud laen ületab oluliselt notariaalses ostu-müügilepingus näidatud summasid. See tähendab, et võetud laenu ei ole kasutatud täies ulatuses eluaseme soetamiseks ja maksumaksja saab tulust maha arvata ainult osa laenuintressist,” märkis Kindsigo. Soetusmaksumuse sisse kuuluvad lisaks eluaseme maksumusele ka teatud soetamisele tehtud kulutused, nagu notaritasud, riigilõiv jne.

Maksuamet soovib mullu eluasemelaenu võtnutelt koopiat laenulepingust, ostu-müügilepingust ning kodu ehitamise korral ka ehitusluba või projekti. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=419565

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus