iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mõtlematu samm

Mõtlematu samm

Rubriik: Päevaleht

Martin Laiapea, raamatupoe Krisostomus juht, kirjutab eesti Päevalehe arvamusküljel valitsuse kavast tõsta raamatutele kohaldatavat madalamat käibemaksumäära.

Mis juhtub, kui valitsus viib ellu plaani tõsta raamatute käibemaks praeguselt viielt protsendilt üheksale? Või koguni kaheksateistkümnele? See on nii poliitiliselt kui ka majanduslikult mõtlematu samm. Kui majandus langeb, vaatavad inimesed üle oma kulutused kultuurikaupadele, sh raamatutele.

Arvestades Eesti niigi marginaalset raamatuturgu, ei too maksumäära tõus kaasa loodetud suuremat käibemaksulaekumist. Kui raamatute ostjaskond väheneb, kaotavad nii kauplused kui ka kirjastused. See on otsene tagasilöök Eesti rahvuskultuurile ja haridusele. Nagu ütleb üks reklaam: tark loeb raamatuid, loll aga mitte.

Kaotades lugejaid, stagneerume ka hariduses. Riigi ülesanne on teha kultuur inimestele kättesaadavaks. Lihtsaim on teha seda hinna kaudu. Euroopas hoitakse raamatute käibemaksu väheste eranditega (Taani, Bulgaaria) viie protsendi piirimail.

Maksumäär on madal ka Lätis, Leedus ja Soomes – ikka selleks, et inimesi lugema juhatada. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/440291

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus