iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mobiiliga tehtud annetused ei jõua eeldeklaratsiooni

Mobiiliga tehtud annetused ei jõua eeldeklaratsiooni

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et tulumaksu on võimalik tagasi küsida aastasest sissetulekust kuni kahe protsendi ulatuses.

Seaduse järgi on inimestel võimalik küsida oma heategevuslikeks annetusteks kantud summadelt tulumaks tagasi. Muude mahaarvamiste kõrval on see maksusoodustus siiski leidnud alles vähe kasutamist. Ühelt poolt on sageli tegemist väikeste summadega, teisalt on põhjuseks inimeste teadmatus sellisest võimalusest. Maksu- ja tolliameti kommunikatsiooniosakonna peaspetsialisti Triin Küttimi sõnul kajastuvad veebruari keskel avanevatel elektroonilistel eeltäidetud deklaratsioonidel siiski ainult otse pangakontodele, näiteks lastehaiglale, tehtud annetused.

Telefonitsi tasulistele numbritele tehtud kõnede summad tuleks inimestel endil välja otsida ja deklaratsiooni märkida. Üksnes summade meeldetuletamisest siiski ei piisa, vaja on võtta oma telefonioperaatorilt ka kõneeristus, et maksuametile tõendada heategevat kõnet. Laste seas populaarsete kõnekaartide kaudu tehtud annetuskõnedelt tulumaksu paraku tagasi ei saa, sest operaatoriga sõlmitud lepingu puudumise tõttu ei ole nende omanikke võimalik nimeliselt tuvastada, seepärast käsitletakse sääraseid makseid võrdselt anonüümsete sularahaannetustega. “Selline on kõnekaardi risk – oluline on makse tõendamine,” rõhutab Küttim.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/416656 Loe ka MTA juhendmaterjali: „Annetuste maksustamine“: http://www.emta.ee/?id=22620

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus