iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mitu korda tõusnud maamaks käristab augu pealinlase rahakotti

Mitu korda tõusnud maamaks käristab augu pealinlase rahakotti

Rubriik: Päevaleht

Piret Peensoo kirjutab Eesti Päevalehes, et maamaksuteemaline küsitlus Nõmmel tõi ilmsiks nii ükskõiksust kui ka raevu.

Tallinnas mitmekordistunud maamaks ärritab noori ja vanu – vürtsi lisab niigi piprasesse olukorda see, et pensionäridele kopsakate arvete osalise hüvitamise tingimused pole veel vastu võetud. Nõmmel Palli tänaval käib kolmapäeva lõunal koduaias vilgas kevadkoristus. Perenaine Anne Kivimäe (57) riisub, peremees Uno Kivimäe (65) kannab ämbriga oksarisu, neljakümnendaid käiv abiline Andrus Kiili vallast rassib nullkraadise ilmaga spordisärgi väel. Maamaksu jutu peale jääb töö seisma.

Eelmisel aastal tuli 598-ruutmeetrise maa eest maksta 750 krooni, tänavu 2400. “Tänu sellele, et käin nädalas korra veel tööl, saame maksta,” ütleb peremees. Andrus toob võrdluseks, et maksab Kiili vallas 26-hektarilise maatüki eest 1158 krooni ja Saue vallas 14,5 hektari eest 740 krooni. Perenaine on lehest lugenud, et pensionäridele tehakse soodustust, kuid enne tuleb ikkagi raha leida ja maks ära maksta.

“Maamaks on veel väike! Ta võiks veel tõusta, et inimene ei jõuaks enam maksta ja satuks tänavale,” põrutab peremees. Ta ei usu juttu, et maamaksu tõusu arvelt saab kodutänav kanaliseeritud ja ajalooline munakivitee taastatakse ning raha ei lähe mõne rikka hoovi. “Kui ma olin nii pisike, räägiti mulle ka muinasjutte...” Hoolikalt majaümbrust kraamiv vanahärra Sihi tänavalt leiab, et hullumeelsusel pole piire – 1045-ruutmeetrise krundi pealt võetakse maksu 5600 krooni.

“Tulite nüüd Savisaare tellimusel vaatama, kuidas see meile mõjub! Te olete kommunismi viimane jäänus,” prahvatab ta. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/422881

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus