iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Mis summalt makstakse sotsiaalmaksu

Mis summalt makstakse sotsiaalmaksu

Rubriik: Päevaleht

Päevalehe Ärilehe bürokraatia rubriigis kirjutab Eesti kaubandus-tööstuskoja poliitikadirektor Reet Teder, et riik planeerib veidi tõsta sotsiaalmaksu maksmise aluseks olevat kuumäära.

Praegu on selle suuruseks 1400 krooni, aastal 2007 saja krooni võrra rohkem ehk 1500 krooni. Aastaks 2008 ei tohiks kuumäär olla väiksem kui 75% 2007. aasta 1. juulil kehtinud valitsuse kehtestatud kuupalga alammäärast.

Alates 2009. aastast ei tohiks aga kehtestatav kuumäär olla väiksem kui eelarveaastale eelnenud aasta 1. juulil kehtinud valitsuse kehtestatud kuupalga alammäär. Nii näeb ette praegu ette valmistatav sotsiaalmaksu seaduse muutmise eelnõu.

Autor leiab, et suund on õige, aga plaan võiks olla julgem. Loobuda tuleks järk-järgulisest kuumäära tõstmisest. Sotsiaalmaksu maksmise aluseks olev kuumäär tuleks võrdsustada valitsuse kehtestatud kuupalga alammääraga juba aastal 2007. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/358202Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus