iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ministrite kulude hüvitised ajavad rahva väga vihaseks

Ministrite kulude hüvitised ajavad rahva väga vihaseks

Rubriik: Päevaleht

Kaivo Kopli kirjutab Päevalehes, et briti peaminister Gordon Brown lasi maksumaksjal tasuda oma vennale nende Londoni korterite koristamise eest ja sai kahel korral kuluhüvitisi torutööde eest, kuigi torumees käis vaid ühe korra.

See on vaid üks ja ilmsesti sugugi mitte kõige hullem näide, milliseid kulusid lasevad valitsuse liikmed kinni maksta. Aastaid kestnud vaidlus, kas maksumaksja peab teadma, milliseid kuluhüvitisi taotlevad parlamendisaadikud ja ministrid, päädis kohtu otsusega, et need tuleb avaldada. See seisab küll ees millalgi suve algul, kuid ajaleht Daily Telegraph sai andmed mingil moel enda käsutusse, avaldades neist valitsust puudutava osa ja lubades ülejäänugi päevavalgele tuua. Ministrite esindajad on jaganud selgitusi, kuid ei ole avaldatut ümber lükanud.

Alamkoja liider ja valitseva Tööpartei asejuht Harriet Harman tunnistas, et valijad lähevad „väga vihaseks”, nähes seda, kuidas ministrid on reegleid ära kasutades maksimeerinud kuluhüvitisi. Tõepoolest, reegleid ilmselt rikutud ei ole, omakasu on aga aetud sageli taga viimse piirini. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/468024

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus