iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ministeerium nõudis põllumeestelt lehmade kõhutuulte eest raha

Ministeerium nõudis põllumeestelt lehmade kõhutuulte eest raha

Rubriik: Päevaleht

Eesti Päevaleht Online kirjutab, et kuigi paljude põllumeeste postkastidesse potsatasid hiljuti maksuteated lehmade eraldatava metaani eest, kavatseb keskkonnaministeerium maksunõuded tagantjärele tühistada.

Rahvaliitlasest riigikogu liige Jaanus Marrandi esitas täna keskkonnaminister Jaanus Tamkivile arupärimise, milles nõudis selgitust lehmade eraldatava metaani maksustamise kohta. Marrandi hinnangul on seaduseid liiga agaralt tõlgendatud, mistõttu on paljud põllumehed juba saanud lehmade kõhutuule eest maksunõude. Tema sõnul on paljud Eesti põllumehed on sellistest maksunõuetest hämmingus, sest teadaolevalt ei ole üheski teises Euroopa Liidu liikmesriigis selliselt lehmade metaani õhkupaiskamist maksustatud. Muuseas tekitas kõhutuule maksustamine Euroopa põllumajandustootjaid ühendavates organisatsioonides suurt üllatust.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse büroo nõunik Jüri Truusa sõnul on ministeeriumil kavas saastetasude seadust täpsustada ning metaanseid ühendeid tulevikus maksustamisele ei määrata. “Üks muudatustest puudutab metaani. Nimelt on praegu Saastetasude seaduses kirjas, et saastetasu makstakse lenduvate orgaaniliste ainete heitkoguse pealt. Eelnõus täpsustub lenduvate orgaaniliste ühendite mõiste, sinna hulka ei arvata metaanseid ühendeid.

See tähendab, et lehmade "kõhutuul" jääb maksustamata,” ütles Truusa Päevaleht Online´ile. Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Brita Merisalu lisas, et seadust täpsustavad sätted saavad olema tagasiulatuvad, mis tähendab, et inimesed, kes on on lehmade kõhutuule eest maksud ära maksnud, saavad oma raha tagasi. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/428166

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus