iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mina ei maksa!

Mina ei maksa!

Rubriik: Päevaleht

Möödunud nädala lõpus sattusin rahvustelevisioonist vaatama USA-s 2006. aastal toodetud filmi „Väljamõeldisestki veidram”, kus oli tänase Eesti muredega üsna hästi haakuv stseen, kirjutab Ärilehe peatoimetaja Inge Rumessen Päevalehe Ärilehes.

Kohalikku pagariärisse sisenes maksuametnik ja süüdistas äri omanikku: „Te olete jätnud tasumata 30% maksudest! Kas te ka teate, et olete selle raha riigi tagant varastanud?” – „Ma ei ole seda raha varastanud,” pareeris pagariäri perenaine. „Jätsin tasumata need maksud, mis lähevad valimiskampaaniate rahastamiseks ja kaitsekulutusteks ning millega toetatakse kehva seisu sattunud ettevõtteid.” Eesti ettevõtete ja eraisikute maksuvõlg on tänavu viimastel andmetel kasvanud 18% ja ulatub 4,3 miljardi kroonini.

Riigile on võlgu kokku 43 000 ettevõtet ja 157 000 eraisikut. See teeb enam kui kolmandiku (!) Eestis registreeritud juriidilistest isikutest. Neid kõiki ei ole põhjust küll pahatahtlikeks maksuvõlglasteks pidada, seda eriti praegusel majanduslanguse ajal, kuid pagaripoe pidaja nimekirja võiks viimaste nädalate uudiste kontekstis täiendada küll. Hea küll.

Jätame kaitsekulutused praegu kõrvale, see on delikaatsem teema. Aga olukorras, kus ettevõtjad nuputavad, kuidas üldises majanduskriisis raske aeg üle elada ja ettevõtte jät­kusuutlikkust hoida, riivavad uudised ametnike palga tõusust ja preemiatest iga maksumaksja õiglustunnet. Lisaks toob iga päev turule keskmiselt kolmsada (!) uut töötut, kes suure tõenäosusega tükk aega ei pruugi palgatööd leida. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/451651Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus